× Kampanyalar Kampanyanı Başlat Giriş Kayıt Ol Şifremi Unuttum Herkes İçin Mimarlık Derneği
Bu Kampanya Tamamlanmıştır.
None

Aynur Özdal

TL
None

Aynur Özdal

BKM Express'le ödeme yaparken www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Karşınıza gelen ödeme ekranından işlem yapmak istediğiniz kartı ve ödeme şeklini seçerek kolayca bağış yapabilirsiniz. Bağışınızı tamamladıktan sonra otomatik olarak sayfamıza döneceksiniz.

Güvenli ödeme için bankanızın 3D Secure sayfasına yönlendirileceksiniz.

None

Aynur Özdal

0 TL Toplam Bağış

% Hedef: 10.000 TL

Bağışlar

Sürdürülebilir Okullar, Sürdürülebilir Okur Yazarlık

Sevgili Arkadaşlarım,

Ben bir Türkçe Öğretmeniyim ve uzun bir İstanbul macerasından sonra şuan Samsun'da bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum. Bu zamana kadar okullar için yapılan birçok kitap kampanyasına öğrencilerimle birlikte katılmaya gayret ettim hep. Sıra bana geldi şimdi. Ancak benim kampanyam biraz farklı. Karadeniz köyleri coğrafyası gereği dağınıktır. Beş on hane bir dağa konuşlanır ve orası köy olur, köyün camisi ve okulu olur. Bir de kaavesi. Başka ne olsun?

İşte bu köylerin okulları kapatılıp öğrenciler merkez okullarında taşımalı olarak öğrenimlerine devam ediyorlar. Geçen hafta veli ev ziyareti yaparken köyleri ve kapanan okulları görme fırsatım oldu . Çok değerli köy öğretmeni arkadaşlarımın kendi elleriyle boyasını badanasını yaptığı okullar şimdi birer virane olmaya yüz tutmuş.Bu şirin okullar neden atıl durumda çürümeye bırakılsın? ki bununla ilgili hiçbir planlama yapılmadığı için kimse elini taşın altına koymuyor bile.

Konuyu biraz araştırdım. Milli Eğitim'e bir proje sundum. Bu okulları birer köy kütüphanesine, yetişkin eğitim alanına dönüştürmek için "Sürdürülebilir Okur-Yazarlık Seferberliği" başlattım. Her şey çok taze. Ve olabildiğince çok desteğe ihtiyacım var.

Herkes İçin Mimarlık Derneği'yle yürüttüğümüz bu proje sizin de projeniz olsun mu?

Sürdürülebilir Okullar, Sürdürülebilir Okur Yazarlık

Herkes İçin Mimarlık Derneği

Herkes İçin Mimarlık Derneği
Herkes İçin Mimarlık Derneği; farklı uğraşlardan gönüllü öğrencilerin ve profesyonellerin bir araya gelerek sosyal sorunları yaratıcı yollarla gündeme getirebildikleri, bu sorunlar hakkında farkındalığı arttırmak ve çözüm yolları üretmek üzere harekete geçebildikleri bir platformdur.