Uğur  Gürses

Uğur Gürses

TL

Hedef: 25.000 TL (%)

2.040 TL Toplam Bağış

Hayat bir maraton ise YANINDAYIZ

Hayatımız hep bir koşturmaca içinde geçiyor… Sıklıkla yolculuğun keyfini almadan, sadece sonuca odaklanarak kesintisiz koşmaya devam ediyoruz. Bu kez ben 11 Kasım 2018 Pazar günü bir şeylere, bir yere yetişmek için değil, 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda YANINDAYIZ Derneği ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne ulaşma yolunda emin adımlarla hedefe doğru YÜRÜYECEĞİM!


YANINDAYIZ, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği savunusu yapmak üzere yola çıkan ve çoğunluğu erkeklerden oluşan Türkiye’deki ilk Sivil Toplum Kuruluşu. Bu inisiyatif, ailede, iş hayatında, sokakta şiddetin her türlüsünün sona ermesi, eğitimde cinsiyet eşitliği sağlanması, dilde cinsiyet ayrımcılığının bitmesi, siyasette eşit temsil sağlanması, ev emeği sorumluluğunun eşit paylaşılması için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği mücadelesinde kadınların YANINDAYIZ diyen herkesi dayanışmaya davet ediyor.


YANINDAYIZ Derneği, erkekleri hedef alarak, erkeklerle birlikte; başta kadına yönelik şiddetin sonlanması olmak üzere, eğitim, sağlık, çalışma hayatı, ev emeğinde ortaklık gibi hayatın tüm alanlarında tam eşitliğin sağlanması için farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor.


Ben de yavaş ama emin adımlarımı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için YANINDAYIZ diyerek, kadınlar için atarak, katkıda bulunmaya çalışacağım. Bu yolda, bağış kampanyama destek vererek siz de beni destekleyebilirsiniz.


Şimdi YANINDAYIZ deme zamanı! Katkılarınız için şimdiden teşekkürler!

Hayat bir maraton ise YANINDAYIZ
Yanındayız Derneği

YANINDAYIZ Derneği

None