Giriş
Bağış Aidat Tıkla Destekle
Bize Ulaşın ×

Bağış Miktarı Seçin

kartları ile düzenli bağış yapılamaz! Lütfen Kredi kartı kullanın veya ​tek seferlik​ bağış yapmak için tıklayın.

İlk kez 1993 yılında kapılarını açan ve ortaokul öğrencilerini kabul eden İnanç Lisesi, ilk eğitim-öğretim yılını Bayramoğlu’ndaki binasında tamamlamış, ardından Gebze’de bulunan bugünkü kampüsüne geçmiştir. Kampüs, Muallimköy’de 416 dönümlük arazideki kampüs yaklaşık 300 öğrenci ve 50 öğretmenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda 22.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Tüzüğümüzde belirtildiği üzere “Üstün ve özel yetenekleri özel değerlendirme yöntemleri kullanılarak keşfedilmiş bizlere farklılaştırılmış eğitim programları uygulayarak, birikimlerinden yeni çıkarımlara varıp görüşlerini yaratıcı bir biçimde dile getirebilen, öz disiplinli, özsaygılı, evrensel ve ulusal değerleri özümsemiş, topluma yön verecek liderler yetiştirmek” misyonuyla yola çıkan İnanç Lisesi, üstün yetenekli çocuklara yönelik karma ve yatılı eğitim veren ilk ve tek lisedir. Maddi imkansızlıklar sonucu Türk Eğitim Vakfına devredilişinin ardından TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adını almıştır.

Açıldığı günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce öğrenciye hizmet vermiş olan İnanç Lisesi, başarılarının yanı sıra özümsediği değerlerle öne çıkmaktadır. İnanç Lisesi, kuruluş ilkeleri doğrultusunda 12 temel değere sahiptir. Bu değerler Açıklık, Adalet, Bilgelik, Dürüstlük, Empati, Hoşgörü, Mutluluk, Paylaşım, Sevgi, Saygı, Tutarlılık ve Yaratıcılıktır. İnanç Lisesinde günlük hayat, bu değerler üzerine kuruludur ve bu değerler “İnanç Ruhu”nu oluşturur.

Kuruluş döneminde okulun tüm öğrencileri tam burslu iken, TEV’e devrin ardından kısmi burslu öğrenci alımına da başlanmıştır. Buna karşın tüm öğrenciler, kampüste hiçbir maddi farka bağlı olmaksızın eşit imkanlar sağlanarak yaşamaktadır. İnanç Lisesi, ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir. 2005 yılından itibaren Uluslararası Bakalorya (IB) eğitiminin de verilmeye başlandığı İnanç Lisesinin mezunları Türkiye’nin ve dünyanın önemli üniversitelerinde eğitim görmektedir.