Giriş
Bağış Aidat Sertifikalar Tıkla Destekle
Bize Ulaşın Çıkış ×

Bağış Miktarı Seçin

Bağışçı Bilgileri

kartları ile düzenli bağış yapılamaz! Lütfen Kredi kartı kullanın veya ​tek seferlik​ bağış yapmak için tıklayın.

Hayata Destek Olun!

Afetlerden etkilenen insanların yaşamlarına onurlu bir şekilde devam edebilmesi için size ihtiyacımız var.  

İster tek seferlik, ister düzenli desteğinizle bir insanın hayatına bugün dokunun. Katkınızla, evini terk etmek zorunda kalan insanlara, okul yerine tarlada çalışan çocuklara ulaşalım.


Neden Hayata Destek?

Birleşmiş Milletler’in son çeyrek yüzyılın en büyük insani trajedilerinden biri olarak tanıdığı Suriye'deki savaş, bugün yaklaşık 12 milyon kişiyi evinden etti. Ülkemiz, hayatta kalabilmek için evini terketmek zorunda kalan  neredeyse yarısı çocuk olan 3.2 milyon Suriyeliyi ağırlıyor. Hayata Destek 2016 yılında savaşın dokunduğu yaklaşık 90 bin mültecinin hayatında destek oldu. Daha fazlası için size ihtiyacımız var.

Türkiye’de 1 milyon çocuk  okul yerine iş yerine gidiyor. Mevsimlik tarımın göç yollarında çocukluğunu yaşamayan 400 bin çocuk var. Bu çocuklar haftanın 7 günü 11 saate varan mesailerle ağır koşullarda çalışmak zorunda kalıyor. Tüm çocukların eşit eğitim ve yaşam koşullarına kavuşabilmesi için Hayata Destek çocuk işçiliğine karşı mücadele ediyor. 2016 yılında 500 den fazla çocuğa psiko-sosyal destek sağladı, işverenleri ve aileleri  çocuk işçiliğinin çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine etkisi konusunda bilinçlendirmeye çalıştı. Ama sorun giderek büyüyor. Bugün daha fazla çocuğa ulaşmaya ihtiyacımız var. Yoksa çocuklar eğitimden yoksun kalacak, nesiller kaybolacak.

Şimdi daha fazla insana ulaşmamız için hayata destek olun, sizinle güçlenelim.